TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
W miejscowości znajduje się 7 śluz (stąd nazwa), wybudowanych za czasów Henryka IV.
Dzień 2
9 Mm
(9 Mm)
Ze względu na dużą liczbę kanałów, siedem śluz, czternaście mostów i dwa porty, Briare jest zwane miastem na wodzie. Znajduje się tutaj most-kanał zaprojektowany przez słynnego architekta Gustawa Eiffla (tego od Wieży Eiffla), kościół pw. św. Szczepana z 1895 roku oraz Dom Dwóch Żeglarzy – muzeum gromadzące pamiątki dotyczące historii floty rzecznej pływającej po Loarze i jej kanałach.
Dzień 2
11 Mm
(9 Mm)
Można tu zobaczyć ruiny XII-wiecznego zamku Gaillard czy XVI- i XVII-wieczne winiarnie. W Châtillon-sur-Loire znajduje się też plaża nad Loarą oraz wyspa rzeczna Ousson.
Dzień 3
18 Mm
(9 Mm)
Wśród zabytków miejscowości znajduje się kościół Saint-Étienne, zamek z XIV wieku czy most Bonny-sur-Loire. Cała gmina jest objęcia europejską siecią ochrony przyrody Natura 2000.
Dzień 3
28 Mm
(9 Mm)
Do najważniejszych atrakcji miejscowości należy Opactwo Saint-Satur oraz kamienny akwedukt, który otacza ją łukiem od zachodu.
Dzień 4
28 Mm
(10 Mm)
W Saint-Thibault-sur-Loire można zobaczyć kaplicę z XII wieku, poświęconą żeglarzom z Loary. Znajduje się tu też marina z dostępem do wody, prądu, gazu oraz wyposażona w prysznice. W miejscowości można skorzystać z pola golfowego.
Dzień 5
29 Mm
(1 Mm)
Sancerre to położone na wzgórzu średniowieczne miasteczko. Znajduje się tutaj Katedra Notre-Dame z XVII wieku, wieża Tour des Fiefs będąca pozostałością zamku, dzwonnica Le Beffroi de Sancerre. W miejscowości znajdują się również winnice, a z uprawianej tam winorośli produkowane jest wino Sancerre.
Dzień 5
30 Mm
(1 Mm)
W miasteczku znajduje się m.in. średniowieczny kościół Saint-Hilaire, zamek Aubelles z XII wieku oraz XVII- i XVIII-wieczne winiarnie. W miejscowości zlokalizowana jest niewielka marina z dostępem do wody, prądu i sanitariatami.
Dzień 6
41 Mm
(12 Mm)
W La Charité-sur-Loire można zobaczyć Opactwo Notre Dame, ruiny kościoła Saint-Laurent, stare miasto, XV-wieczny zamek oraz kamienny most z XVI wieku.
Dzień 7
48 Mm
(7 Mm)
W miejscowości znajdują się ruiny średniowiecznego zamku oraz muzeum.
TYP: a3