TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 800 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 400
Dzień 1
10 Mm
(0 Mm)
Dzień 2
29 Mm
(29 Mm)
Zachodnie wybrzeże Rab Marina Rab leży w porcie Rab, na prawo za falochronem. Otwarta od 15 kwietnia do 1 listopada Liczba miejsca na wodzie: 142 (dostęp do wody i prądu
Dzień 3
53 Mm
(23 Mm)
Dzień 4
72 Mm
(20 Mm)
Niewielka wyspa w archipelagu Zadarskim. Położona między znajdującą się po stronie północnej wysepką Ist. Od strony południa sąsiaduje z Dugim Otokiem i małymi wysepkami takimi jak Otok Tun Veli i Otok Zverinac. Na krańcu północnym w sporej zatoce znajduje się osada Zapuntel. Nosi ona taką samą nazwę jak cieśnina między wyspą Ist a Molat.

Przepływając tędy czy to w kierunku Zadaru, czy też z Zadaru na otwarte morze, trzeba brać pod uwagę fakt, że w czasie silnej bory, w tej cieśninie powstaje silny rozkołys. W porcie Zapuntel znajdziemy dwa pirsy, pierwszy, na którym ustawiono światło czerwone (Bl (2) c 5s 3Mm), przy nim należy stawać po jego wewnętrznej stronie. Również w wypadku drugiego pirsu zalecane jest cumowanie po stronie wewnętrznej. Te wskazania są istotne zwłaszcza przy spodziewanej borze, bowiem wtedy mimo że port jest dobrze osłonięty, powstaje w tym basenie spore falowanie.

Kolejne miejsce postoju znajduje się na południowym brzegu wyspy w sporej zatoce o nazwie Brguljski Zaljev. Dobrym kotwicowiskiem jest pobliże miasteczka Brgulje, a także okolice ograniczającego zatokę od południa brzegu cypla o nazwie Bonaster W samym porciku oznaczonym światłem zielonym (B z 3s 6m 4Mm) znajdziemy przy nabrzeżu kilka muringów, na zewnątrz pirsu są też boje cumownicze. Przy nabrzeżu ze światłem cumuje prom. Należy zatem nie stawać tam na dłużej. Porcik osłonięty jest niewielką wysepką, jednak podczas jugo panuje tu spory rozkołys. Nieco na południe od tej osady znajdziemy małą zatokę o nazwie Podgarbe gdzie też można kotwiczyć.

Przy wejściu do zatoki Brugljski Zaljev usytuowane jest miasteczko o tej samej nazwie co wyspa czyli Molat. Na główce małego falochronu ustawiono światło czerwone (B c 3s 6m 4Mm). W tym miejscu po zewnętrznej stronie staje prom. Cumować można po stronie wewnętrznej falochronu, tu raczej na zasadzie long side, bowiem miejsca tu mało na manewry, a także nieco dalej przy betonowym nabrzeżu, znajdziemy tam kilka muringów. Strona północna wyspy nie obfituje ani w miejscowości ani w miejsca dogodne do kotwiczenia, jedyne miejsce godne polecenia to zatoka Luka Jazi. W wypadku bory lepiej jednak tam się nie zatrzymywać.
Dzień 5
97 Mm
(25 Mm)
Niewielka wyspa położona na południe od Lošinja. Wioska o tej samej nazwie znajduje się po wschodniej stronie nad kanałem oddzielającym Ilovik od wyspy Sv. Petar. W kanale tym wystawiono kilkadziesiąt boi cumowniczych. Dobrym kotwicowiskiem jest zatoka Paržine po południowej stronie wyspy, również po zachodniej znaleźć można kilka małych kotwicowisk w miarę bezpiecznych podczas bory.
Dzień 6
125 Mm
(27 Mm)
Północno-zachodnie wybrzeże wyspy Rab. Marina Supetarska Draga leży w zatoce Supetarska Draga. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 274 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 53
Dzień 7
140 Mm
(15 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 800 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 400
TYP: a3