TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 350 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 50
Dzień 2
31 Mm
(31 Mm)
Centralny Adriatyk, wyspy Kornati Marina Zut leży w zatoczce Podrazanj. Podczas silnej bory najlepiej zakotwiczyć jacht w północnej części molo, natomiast podczas silnych wiatrów południowych bezpieczniej zakotwiczyć jacht w południowej części molo. Otwarta od 14 kwietnia do 1 listopada Liczba miejsca na wodzie: 113 (dostęp do wody od 8-10 i prądu 8-12 i 18-24) Jednostki o zanurzeniu powyżej 3 m należy zakotwiczyć w południowej części molo albo na końcu północnego molo.
Dzień 3
50 Mm
(19 Mm)
Marina Piskera leży pomiędzy wyspami Piskera i Panitula VELA, na północnym wybrzeżu wyspy Panitula vela. Marina jest bardzo dobrze chroniona przed bora i poniekąd mniejszym stopniu przed południowymi wiatrami. Otwarta od 15 kwietnia do 1 listopada Liczba miejsca na wodzie: 120 (dostęp do wody od 8-10 i prądu 8-12 i 18-24) Głębokość przy molo waha się od 2,5 do 3,5 metra.
Dzień 4
82 Mm
(31 Mm)
Marina położona jest w centralnej części Chorwacji, pomiędy Szybenikiem a Splitem, w miejscowości Rogoznica w zatoce Soline. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 450 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 150
Dzień 5
112 Mm
(30 Mm)
Południowy Adriatyk - zachodnie wybrzeże wyspy Brač Marina Milna leży w południowo-wschodniej część zatoki Milna (w kierunku miasta). Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 144 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 15
Dzień 6
136 Mm
(23 Mm)
Spora miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, dosyć popularna. Położona na północnym wybrzeżu Hvaru nieco na wschód od Vrboskiej. Pomiędzy tymi dwiema miejscowościami rozciąga się promenada, którą można dotrzeć z Vrboskiej do Jelsy i oczywiście można odbyć tę wędrówkę w odwrotnym kierunku.

Położona jest na dosyć rozległych terenach otaczających sporą zatokę. Liczne plaże i ustronne miejsca kąpieliskowe wpływają na to, że jest jednym z chętnie odwiedzanych miasteczek na Hvarze. Już w XIX wieku osuszono bagniste tereny, w ten sposób umożliwiając rozwój i rozbudowę Jelsy. Była ona w tych czasach centrum winiarskiego przemysłu. Te tradycje trwają do dzisiejszych czasów. W Jelsie pod koniec sierpnia odbywa się festiwal wina, tak zwane Dani Vina. To święto skupia się nie tylko na degustacji tutejszych trunków, daje także okazję do spróbowania lokalnych przysmaków, brodetu – rodzaju gulaszu rybnego, znakomitych ryb „na žaru”, czy też „iz pod peka”, czyli smażonych na ruszcie lub pieczonych w specjalnym naczyniu z dodatkiem cebuli, czosnku ziemniaków i pomidorów. Odbywają się tutaj także inne festyny, na przykład „Wieczory Rybackie” - nie trzeba wyjaśniać czemu poświęcone, a także liczne koncerty, między innymi festiwale Klapy, czyli występy tradycyjnych dalmatyńskich zespołów, najczęściej męskich, śpiewających a capella.

Historia Jelsy jest bogata i długa. To tutaj bezpieczeństwa szukali uciekający przed Turkami uchodźcy z wybrzeża. Schronienie dawał im powstały w XIII wieku, a ufortyfikowany i zamieniony w twierdzę w 1535 roku kościół Uvnesenja Marija (Wniebowzięcia NMP), obecnie pod wezwaniem św. Fabiana i Sebastiana. Ale w Jelsie znajdziemy ślady jeszcze starsze. Na jednym ze wzgórz w bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajdziemy ruiny warowni z dobrze zachowaną grecką wieżą strażniczą pochodzącą z IV wieku p. n. e. Nieco dalej, na wschód od wieży znajduje się Galešnik, to pozostałości ufortyfikowanego miasta, które zburzone zostało po nieudanym powstaniu przeciw Wenecji w 1310 roku. Z nowszych czasów pochodzi uznany za jeden z najpiękniejszych dalmatyńskich parków o nazwie Perivoj, został założony w 1870 roku na osuszonych terenach zalewowych. Główny plac starszej części Jelsy otoczony jest budynkami pochodzącymi z XV i XVII wieku. Znajduje się na nim urokliwa XV-wieczna kaplica pod wezwaniem Sv. Ivana.

Najlepsze kąpieliska znaleźć można w licznych zatoczkach na wschód od miasta. Prowadzi do nich promenada rozciągająca się wzdłuż wybrzeża.

Port znajduje się na krańcu zatoki. Podejście wyznacza światło czerwone (Bl c 3s 5 Mm) usytuowane na niewielkim falochronie wyrastającym z wschodniego cypla ograniczającego zatokę. Wpływając dalej dostrzeżemy kolejny falochron wystający z brzegu przeciwległego ze światłem zielonym (Bl 3 s ). Basen wewnętrzny portu jest dobrze chroniony od wszystkich wiatrów, jedynie jego część południowa jest narażona na borę. To właśnie nabrzeże przeznaczone jest dla statków wycieczkowych. Jachty stawać mogą przy nabrzeżu północnym, są tam muringi oraz przyłącza wody i prądu. Wewnętrzna część portu zajęta jest przez łodzie miejscowe. Kotwiczyć można w pobliżu wejścia do zatoki, lecz należy tego unikać gdy dostaniemy ostrzeżenie o zbliżającej się borze.
Dzień 7
161 Mm
(26 Mm)
Marina Palmižana leży w zatoce Palmižana, na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy St. Klement wchodzącej w skład archipelagu Pakleni Otoci. Wyspa jest zlokalizowana w pobliżu Hvaru i stanowi dobrą bazę wypadową do zwiedzania tego miasta. Otwarta od 15 kwietnia od 1 listopada. Liczba miejsca na wodzie: 160 (dostęp do wody i prądu)
Dzień 8
183 Mm
(22 Mm)
Jest to druga co do wielkości miejscowość na Korčuli, choć w niektórych publikacjach pojawia się informacja, że to ona ilością mieszkańców przewyższa „stolicę” wyspy. Zlokalizowana jest na zachodnim wybrzeżu w głębi długiej zatoki. Ograniczają ją od północy cypel Privala i wyspa Proizd, a od południa przylądek Velo Dance. Ten przylądek podchodząc do zatoki należy ominąć w sporej odległości ze względu na ledwo wystające nad powierzchnię wody skały. Jeśli zbliżamy się do zatoki od północy raczej odradza się przechodzenie cieśniną między cyplem Privala i wspomnianą wysepką Proizd, jest tam płytko, a tuż przed tym przesmykiem znajduje się mielizna. Miejscowość Vela Luka słynie przede wszystkim ze zdrowotnych kąpieli błotnych jakie oferuje tutejsze sanatorium. Ten przybytek usytuowany jest na samym krańcu zatoki. Port jest dobrze osłonięty od wiatrów ze wszelkich kierunków. Jachty mogą stawać przy kei w pobliżu stacji benzynowej, jednak część jej zajmują statki wycieczkowe. Kotwicowisko znajdziemy w głębi zatoki w pobliżu wspomnianego sanatorium. Inne zdatne kotwicowiska znajdują się oddalonych nieco zatoczkach Gradina i Plitvine.
Dzień 9
215 Mm
(32 Mm)
Marina Korcula leży w małej zatoczce na wschód od miasta. Od północnej części chroniona jest przez falochron. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 159 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 16
Dzień 10
238 Mm
(23 Mm)
Dzień 11
280 Mm
(42 Mm)
Dzień 12
308 Mm
(27 Mm)
Dzień 13
340 Mm
(32 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 350 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 50
TYP: a3