TYP: a1
MAPA
Dzień 2
0 Mm
(0 Mm)
Marina w Cienfuegos robi bardzo dobre wrażenie. Mają tam swoje siedziby 3 firmy czarterujące jachty, w tym Alboran. Czwarta, a zarazem ostatnia ma siedzibę nieco na południowy wschód - na obrzeżach Trinidadu. Teren mariny jest strzeżony przez całą dobę, a sam budynek przepiękny. Mieszczą się w nim biura armatorów, toalety, kawiarnia, a na piętrze dyskoteka. Obok budynku jest sklep spożywczy z podstawowymi produktami. Do pomostów podciągnięty jest prąd i woda. Internet chodzi tak wolno, że nie ma sensu z niego korzystać. Tak na marginesie, o Internecie możemy zapomnieć podczas całego naszego pobytu. Dostęp do niego jest praktycznie zerowy. Zaraz obok mariny znajduje się kantor, gdzie zamieniamy EUR na CUC (praktycznie w całym kraju obowiązuje taki sam kurs, więc nie mamy się czego obawiać), nieco dalej (5 minut na piechotę od mariny w stronę miasta) jest mini market.
Dzień 3
80 Mm
(80 Mm)
Plaża często zajmująca czołowe miejsca w światowych rankingach w kategorii "najpiekniejsza plaża świata".
Dzień 3
81 Mm
(80 Mm)
Jest to jedyna marina w archipelagu Canarreos. Również jedyne praktycznie miejsce, gdzie zaopatrzymy się w wodę (archipelag Canarreos). Marina bardzo przyjemna, na godziwym poziomie. Posługiwać możemy się jedynie walutą CUC. Cena za pobyt w marinie 0,55 CUC za 1 stopę długości jachtu, w tym postój, woda, prąd i toalety. W "twierdzy" odbywają się od czasu do czasu dyskoteki. Dużo fajniejsze są jednak te na świeżym powietrzu. Na imprezy zjeżdzają się lokalni pracownicy oraz grupy turystów z pobliskich hoteli. Lokalny sklep oferuje podstawowe produkty. W barze/restuaracji bardzo ograniczone menue - no może nie jeśli chodzi o napoje alkoholowe.
Dzień 4
86 Mm
(6 Mm)
Bezludna wyspa z sezonowym barem. Po wyspie biegają oswojone iguany – super sprawa. Można je karmić chlebem, ale nie zalecam robić tego bezpośrednio z dłoni.
TYP: a3