TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)

Marina Kastela leży na zachód od Splitu. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 420 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 200.

Wrażenia jednego z czytelników z pobytu w Marinie Kastela można znaleźć tutaj: Czarter jachtu z Marina Kastela

 

Dzień 2
19 Mm
(19 Mm)
W miejscowości przy kei miejskiej nocuje prom z Trogiru. Z tego względu kotwiczyć należy - co w zasadzie powinno być oczywiste - poza obrębem szlaku żeglownego, którego lewą stronę wyznacza czerwona boja. Mimo braku toalet i pryszniców, a także dostępu do wody i prądu, znalezienie miejsca w marinie może być trudne, ponieważ jest ich niewiele.
Dzień 3
59 Mm
(40 Mm)
Dzień 4
76 Mm
(16 Mm)
Marina Piskera leży pomiędzy wyspami Piskera i Panitula VELA, na północnym wybrzeżu wyspy Panitula vela. Marina jest bardzo dobrze chroniona przed bora i poniekąd mniejszym stopniu przed południowymi wiatrami. Otwarta od 15 kwietnia do 1 listopada Liczba miejsca na wodzie: 120 (dostęp do wody od 8-10 i prądu 8-12 i 18-24) Głębokość przy molo waha się od 2,5 do 3,5 metra.
Dzień 4
87 Mm
(16 Mm)
Dzień 5
92 Mm
(17 Mm)
Największa miejscowość na wyspie Dugi Otok, znajduje się na jej północno-wschodnim wybrzeżu. Port chroniony jest długim na ponad 50 metrów falochronem wyrastającym z zachodniego brzegu zatoki. Na jego główce ustawiono światło (Bl c 3s), po przeciwnej stronie zatoki na cyplu Bluda jest czworokątna wieża z światłem zielonym.

Dobrze chroniona przed wiatrami jest końcowa część zatoki osłonięta kolejnym krótszym falochronem, lecz tam wszystkie miejsca są zajęte przez łodzie rybackie. Stawać można przy wschodnim nabrzeżu korzystając z muringów, rufą do kei. Wystająca nieco część nabrzeża jest dostępna tylko czasowo, bowiem służy jako przystań dla statków. Cumować można także po wewnętrznej stronie długiego falochronu – głębokość 5 metrów. Wtedy jednak czeka nas dłuższa wędrówka wokół zatoki, by dotrzeć do centrum miasteczka. Gdy zapowiadane jest jugo, bezpieczniejszym i spokojniejszym miejscem do cumowania jest zachodnia strona zatoki w pobliżu bazy dla płetwonurków. Można też przepłynąć jachtem do zatoki Sašćica i tam zakotwiczyć. Znajduje się ona około 0,5 Mm od portu, po północnej stronie cypla Bluda.

Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać się na długi spacer przez grzbiet górski oddzielający Sali od zatoki Telašćica, by podziwiać piękny widok na tę ogromną zatokę.
Dzień 6
125 Mm
(32 Mm)
Marina Vodice leży w północno-wschodniej część portu Vodice i jest chroniona dwoma falochronami. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 290 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 60
Dzień 7
143 Mm
(18 Mm)
Marina położona jest w centralnej części Chorwacji, pomiędy Szybenikiem a Splitem, w miejscowości Rogoznica w zatoce Soline. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 450 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 150
Dzień 7
174 Mm
(18 Mm)

Marina Kastela leży na zachód od Splitu. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 420 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 200.

Wrażenia jednego z czytelników z pobytu w Marinie Kastela można znaleźć tutaj: Czarter jachtu z Marina Kastela

 

TYP: a3