TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)

Marina Kastela leży na zachód od Splitu. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 420 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 200.

Wrażenia jednego z czytelników z pobytu w Marinie Kastela można znaleźć tutaj: Czarter jachtu z Marina Kastela

 

Dzień 2
18 Mm
(18 Mm)
Dzień 3
51 Mm
(33 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 350 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 50
Dzień 4
58 Mm
(7 Mm)
Marina Vodice leży w północno-wschodniej część portu Vodice i jest chroniona dwoma falochronami. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 290 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 60
Dzień 5
73 Mm
(16 Mm)
Dzień 6
89 Mm
(16 Mm)
Centralny Adriatyk, wyspy Kornati Marina Zut leży w zatoczce Podrazanj. Podczas silnej bory najlepiej zakotwiczyć jacht w północnej części molo, natomiast podczas silnych wiatrów południowych bezpieczniej zakotwiczyć jacht w południowej części molo. Otwarta od 14 kwietnia do 1 listopada Liczba miejsca na wodzie: 113 (dostęp do wody od 8-10 i prądu 8-12 i 18-24) Jednostki o zanurzeniu powyżej 3 m należy zakotwiczyć w południowej części molo albo na końcu północnego molo.
Dzień 7
100 Mm
(11 Mm)
Marina znajduje się na wyspie Ugljan, 10 min. jazdy samochodem od Preko, do którego kursują promy z Zadaru.
Dzień 8
107 Mm
(7 Mm)
Marina znajduje się w centrum miasta, niedaleko jej zabytkowej cześci. Z zatoki w której znajduje się marina odpływają również promy m.in. na wyspę Preko. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 300 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 200
Dzień 9
131 Mm
(24 Mm)
Największa miejscowość na wyspie Dugi Otok, znajduje się na jej północno-wschodnim wybrzeżu. Port chroniony jest długim na ponad 50 metrów falochronem wyrastającym z zachodniego brzegu zatoki. Na jego główce ustawiono światło (Bl c 3s), po przeciwnej stronie zatoki na cyplu Bluda jest czworokątna wieża z światłem zielonym.

Dobrze chroniona przed wiatrami jest końcowa część zatoki osłonięta kolejnym krótszym falochronem, lecz tam wszystkie miejsca są zajęte przez łodzie rybackie. Stawać można przy wschodnim nabrzeżu korzystając z muringów, rufą do kei. Wystająca nieco część nabrzeża jest dostępna tylko czasowo, bowiem służy jako przystań dla statków. Cumować można także po wewnętrznej stronie długiego falochronu – głębokość 5 metrów. Wtedy jednak czeka nas dłuższa wędrówka wokół zatoki, by dotrzeć do centrum miasteczka. Gdy zapowiadane jest jugo, bezpieczniejszym i spokojniejszym miejscem do cumowania jest zachodnia strona zatoki w pobliżu bazy dla płetwonurków. Można też przepłynąć jachtem do zatoki Sašćica i tam zakotwiczyć. Znajduje się ona około 0,5 Mm od portu, po północnej stronie cypla Bluda.

Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać się na długi spacer przez grzbiet górski oddzielający Sali od zatoki Telašćica, by podziwiać piękny widok na tę ogromną zatokę.
Dzień 10
150 Mm
(19 Mm)
Dzień 11
175 Mm
(25 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 393 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 150
Dzień 12
195 Mm
(20 Mm)
Marina Trogir leży w północnej część wyspy Ciovo. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 162 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 35
Dzień 13
212 Mm
(17 Mm)
Alternatywa dla nocowania w miejscowości Milna. Cumowanie na bojach lub przy kei (muringi).
Dzień 13
253 Mm
(17 Mm)

Marina Kastela leży na zachód od Splitu. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 420 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 200.

Wrażenia jednego z czytelników z pobytu w Marinie Kastela można znaleźć tutaj: Czarter jachtu z Marina Kastela

 

TYP: a3