TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Marina Trogir leży w północnej część wyspy Ciovo. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 162 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 35
Dzień 2
27 Mm
(27 Mm)
W sezonie zatłoczony; mało miejsc do cumowania.
Dzień 3
171 Mm
(145 Mm)
Dubrownik to miasto – muzeum, nazywane „perłą Adriatyku”. Tu niemal każda budowla i każdy zaułek jest zabytkiem. Dumne pałace patrycjuszy, piękne kościoły, fontanny, wykładane marmurem place i strome uliczki – wszystko zbudowane jest z tego samego, jasnego kamienia. Z takiego właśnie białego wapienia wykonana jest również główna ulica miasta – Placa, ciągnąca się przez środek starego miasta.

Na samym początku ulicy znajduje się okrągła, Wielka Fontanna Onufrego. Zdobi ją 16 rzeźbionych masek, z których ust wypływa woda. Warto też zobaczyć barokowy kościół św. Błażeja, renesansowy kościół Zbawiciela, klasztor św. Klary oraz pałace Rektora i Sponza. Całe klimatyczne stare miasto otoczone jest potężnym murem obronnym z XIV wieku, po którym spacer gwarantuje piękne widoki oraz panoramę na charakterystyczne czerwone dachy miasta.

Poza murami miejskimi zachował się średniowieczny fort Lovrijenac, który obecnie znany jest jako jedna z najsłynniejszych scen teatralnych na świecie. Oprócz zabytków Dubrovnik ma do zaoferowania turystom także piękny stary port oraz nowoczesne plaże.
Dzień 4
180 Mm
(8 Mm)
Dzień 5
218 Mm
(38 Mm)
Port w Kotorze leży południowej części Adriatyku, na końcu zatoki kotorskiej, w mieście Kotor. Otwarta cały sezon (dostęp do wody i prądu)
Dzień 6
267 Mm
(49 Mm)
Marina Bar leży na czarnogórskim wybrzeżu Adriatyku, które jest uważane za jedno z najpiękniejszych na Morzu Śródziemnym. Marina zlokalizowana jest 104 Mm od Cieśniny Otranto, w południowo-wschodniej części Morza Adriatyckiego. Marina jest otoczona przez plażę miejską, a w pobliżu znajduje się promenada oraz przystań promu.
TYP: a3