TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Marina Korcula leży w małej zatoczce na wschód od miasta. Od północnej części chroniona jest przez falochron. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 159 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 16
Dzień 2
107 Mm
(107 Mm)
Największa miejscowość na wyspie Dugi Otok, znajduje się na jej północno-wschodnim wybrzeżu. Port chroniony jest długim na ponad 50 metrów falochronem wyrastającym z zachodniego brzegu zatoki. Na jego główce ustawiono światło (Bl c 3s), po przeciwnej stronie zatoki na cyplu Bluda jest czworokątna wieża z światłem zielonym.

Dobrze chroniona przed wiatrami jest końcowa część zatoki osłonięta kolejnym krótszym falochronem, lecz tam wszystkie miejsca są zajęte przez łodzie rybackie. Stawać można przy wschodnim nabrzeżu korzystając z muringów, rufą do kei. Wystająca nieco część nabrzeża jest dostępna tylko czasowo, bowiem służy jako przystań dla statków. Cumować można także po wewnętrznej stronie długiego falochronu – głębokość 5 metrów. Wtedy jednak czeka nas dłuższa wędrówka wokół zatoki, by dotrzeć do centrum miasteczka. Gdy zapowiadane jest jugo, bezpieczniejszym i spokojniejszym miejscem do cumowania jest zachodnia strona zatoki w pobliżu bazy dla płetwonurków. Można też przepłynąć jachtem do zatoki Sašćica i tam zakotwiczyć. Znajduje się ona około 0,5 Mm od portu, po północnej stronie cypla Bluda.

Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać się na długi spacer przez grzbiet górski oddzielający Sali od zatoki Telašćica, by podziwiać piękny widok na tę ogromną zatokę.
Dzień 3
116 Mm
(9 Mm)
TYP: a3