TYP: a1

Zejman & Garkumpel

Wszystko zaczęło się w 1985 roku, kiedy to Mirek Koval Kowalewski, zakochany w muzyce i wodzie, postanowił ziścić marzenie każdego przeciętnego nastolatka, choć... nastolatkiem już nie był. Założył zespół muzyczny i do współpracy zaprosił Romka Wojciechowskiego. Jako że słynny był wówczas duet Simon&Garfunkel, dowcipnie sparafrazowali jego nazwę i tak powstał zespół Zejman&Garkumpel.

Od początku działalności podstawą repertuaru były autorskie kompozycje Mirosława, z czasem uzupełnione o kompozycje Zbigniewa Murawskiego i Tadeusza Melona. Obecnie Zejman&Garkumpel to sześcioro muzyków, którzy od lat występują na polskich scenach z repertuarem dla dzieci i dorosłych. Przez ten czas zespół nagrał 12 wydawnictw muzycznych zawierających około 100 utworów autorskich.

W zeszłym roku, z okazji 25-lecia istnienia zespołu, wydane zostały dwie płyty koncertowe live, zawierające najlepsze utwory dla dzieci i dla dorosłych. Znalazł się wśród nich największy przebój - „Samantha” wykonany przy udziale wszystkich muzyków, którzy współtworzyli zespół Zejman&Garkumpel przez wszystkie te lata. Pojawiły się też nowe przeboje, m.in. piosenka „A mój anioł ma” do której powstał humorystyczny teledysk z Kovalem jako aniołem i Tomaszem
Lenartem jako diabłem.

Co roku zespół prezentuje nowe, oryginalne spektakle muzyczne dla dzieci, koncerty dla dorosłych oraz programy integracyjne. Widowisko budowane jest nie tylko poprzez oryginalny repertuar muzyczny, ale także dopracowane w drobnym szczególe scenariusze, animacje sceniczne oraz oprawę multimedialną.

SKŁAD ZESPOŁU

Mirek „Koval” Kowalewski – wokal, gitara
Zbigniew Murawski – wokal, gitara, harmonijka ustna, nyckelharpa
Tadeusz Melon – skrzypce
Adam Rakowski – gitara basowa
Monika Szulińska – instrumenty perkusyjne
Marcin Lemiszewski – perkusja

Więcej: www.zejman.com.pl
www.zejmanki.pl

Piosenki związane z wykonawcą

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy
więcej dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca