TYP: a1

Załoga Białego Rumu

Załoga Białego Rumu powstała w głowie lidera już w 2008 roku, ale prawdziwą aktywność sceniczną osiągnęła w maju 2009. Zaczęło się solowymi koncertami gitarzysty i obecnego frontmana grupy Daniela Kurzawskiego, który poza tym, że gra i śpiewa jest z zawodu nawigatorem morskim. Do zespołu sukcesywnie dołączali: Łukasz Mirek - akordeonista, laureat programy Mam Talent; Ania Kurkowska - wychwalona pewnego koncertu przez śp. Johnnego Collinsa, Gitarzyści basowi grający na zmiany: Asia Dudkowska, Kuba Kowala i Marek Radowski, oraz perkusista Michał Falender.

Koncerty opierają się głównie na tradycyjnych kawałkach, oraz na znanych utworach zaprzyjaźnionych z Załogą grup. Sami również tworzą, piszą teksty i muzykę, a co ciekawe, większość z utworów powstało na morzu, podczas niebywale się wlokących rejsów lidera.

Do dziś Załoga Białego Rumu dała około 200 koncertów i zyskała wielu sympatyków w całej Polsce.

Graliśmy m.in: Poznań: Brogans, Dubliner, Warszawa: Przechyły, Łódź: Pub Keja, Gdańsk: Górki Zachodnie, Latający Holender, Sopot: Plaża Piratów, Wdzydze Kiszewskie: PTTK, Olsztyn: Szanty na Starówce, Marina Olsztyn, Regaty PPJK Kosewo, Jarosławiec i wiele innych.

W zamierzeniu w najbliższym czasie rozpocznie się praca nad płytą zespołu, oraz wiele koncertów na które wszystkich zapraszamy! A-hoj.

Piosenki związane z wykonawcą

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy
dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca