TYP: a1

Wodny Patrol

Zespół powstał w Olsztynie w 1995 roku. Początkowo miał dać jedynie krótki koncert podczas Wigilii Żeglarskiej organizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury, jednak pozytywny odbiór z jakim spotkał się ich występ skłonił chłopaków do kontynuowania przedsięwzięcia. Jak każda młoda formacja, także i oni mieli problem z wyborem właściwej nazwy, jednak rozwiązanie nasunęło się samo. Jako że wszyscy członkowie zespołu są policjantami, postanowili nazwać się Wodny Patrol.

Z wiosną 1996 roku nadszedł pierwszy sukces - Grand Prix na festiwalu "Złota Szekla" w Koninie. Tam też zespół został nominowany do udziału w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 97’ w Krakowie. Kolejne sukcesy to I miejsce na festiwalu Szkuta w Warszawie, wyróżnienie w Mikołajkach, Grand Prix Szant we Wrocławiu i wreszcie zwycięstwo w kategorii debiutów na Shanties w 1997 roku.

Zespół gra do dzisiaj, głównie na terenie ojczystym, czyli Warmii i Mazur. Wykonują mieszankę standardów piosenki żeglarskiej i utworów autorskich. Często można ich spotkać w miejscowościach wypoczynkowych takich jak Giżycko, Mikołajki czy Węgorzewo.

Skład zespołu:

Mariusz Kurowski
Sławek Dłoniak
Michał Klawon
Tomek Marek
Sebastian Bauman

oraz gościnnie

Monika Kurowska

Wydawnictwa:

Wodny Patrol I (kaseta) – 1997
Tak daleko do domu (CD) - 2000

Strona wykonawcy: http://www.wodnypatrol.pl/

Piosenki związane z wykonawcą

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy
dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca