TYP: a1

Tonam & Synowie

Tonam i Synowie powstali w 1987 roku, niedługo później wygrali festiwal Shanties w Krakowie. Na ich koncie są również nagrody publiczności, Grand Prix festiwali w Łodzi, Tarnowie, Stalowej Woli, Gdyni, Wrocławiu, itd. Długo by wymieniać wszystkie ich laury, przeglądy, festiwale, najkrócej mówiąc - wygrali wszystko co w szantach można było wygrać. Po zdobyciu krajowego rynku zaczęli koncertować za granicą. Kilkakrotnie uczestniczyli w festiwalach w Holandii, Niemczech, Francji jak również koncertowali w Czechach i Estonii.

W 1992 roku Garbaty na s/y Zawisza Czarny uczestniczyli w obchodach 500 -lecia odkrycia Ameryki. Dwa lata później Tonamy odwiedziły Stany i Kanadę dając kilkadziesiąt koncertów. Wszystkie zostały owacyjnie przyjęte nie tylko przez polonijną publiczność, ale również przez rodowitych Amerykanów.
W 1995 roku postanowili sprawdzić się na szerszych wodach showbiznesu - pod szyldem Voices zdobyli wyróżnienie na opolskich debiutach. W tym samym roku zespół na 10 długich lat zawiesił śpiewanie shant.

Siłą Tonamów zawsze był śpiew a cappella. To oni wprowadzili do piosenki żeglarskiej elementy klasycznej harmonii zachowując przy tym zadziorność, energię i dynamikę szanty. Zawsze poszukiwali nowych inspiracji i brzmień, stąd częste sięganie do innych kultur i czerpanie z muzycznych źródeł nie tylko brytyjskich, ale również afrykańskich, francuskich, flamandzkich, karaibskich i niemieckich. Na scenie szantowej wprowadzili ponadto kilka rewolucyjnych zmian - jako pierwsi zdjęli mikrofony ze stojaków i wprowadzili elementy choreografii i profesjonalnej oprawy świetlnej koncertów.

Skład zespołu:

Wojciech Muki Zawadzki
Wojciech Garbaty Plewnia
Jarosław Rulon Darul
Michał Atari Czernek
Marcin Marcinek Murat
Darek Wantuch

Wydawnictwa:

Pytania – jedna z niewielu analogowych płyt w historii shant
The Lion – 1991
Reedycja płyty Pytania – 2004

Strona zespołu: http://www.tonamisynowie.pl/joomla/index.php

Piosenki związane z wykonawcą

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy
dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca