TYP: a1

Smugglers

Powstali w styczniu 1989 roku jako swoista kontynuacja dokonań grupy Packet. Ich muzyka ewoluowała nieco, od utworów bliższych muzyce tradycyjnej (z rejonów Irlandii, Szkocji czy Kanady), do morskiego folkrocka opartego na brzmieniu porównywalnym z legendarnym Fairport Convention.
Zespół Smugglers jako pierwszy tak zdecydowanie "urockowił" piosenki wykonywane na festiwalach szantowych. Zyskało to sporą aprobatę i dało im Nagrodę Publiczności na Shanties. Należy zaznaczyć że formacja miała spore problemy z przekonaniem do siebie tradycjonalistów, jednak jej eksperymenty brzmienowe były zazwyczaj bardzo trafne. Przez skład grupy przewinęło się wielu muzyków z nurtu piosenki zeglarskiej i muzyki folk.
Poszukiwania twórcze muzyków zaprowadziły ich w świat polskiej muzyki tradycyjnej. Zespół Smugglers zawiesił działalność, a na scenie pojawiła się jedna z najlepszych folkrockowych formacji (a jednocześnie najbardziej niedocenionych) - zespół Szela. W 1995 Smugglersi wrócili na scenę, od tego czasu pojawiają się regularnie ich koncerty. Można na nich usłyszeć wciąż nowe utwory w ich aranżacji.

Źródło: www.folkowa.art.pl

Wydawnictwa:

Smugglers – 1990
Nagroda publiczności – 1992
Still smuggling – 2000

Składanki:

Festiwal Szanty Gniazdo Piratów - 2004
Zobaczyć morze – 2006

Strona wykonawcy: http://www.smugglers.art.pl/index.php

Piosenki związane z wykonawcą

TYP: a3
0 0
Komentarze
Fani wykonawcy
dodaj siebie
TYP: a2
Nadchodzące tawerniane imprezy
Szantowe miejsca