TYP: a1

Rejs morski Polinezja – Hawaje

Rejs morski Polinezja – Hawaje
Data 2019-11-19 - 2019-12-16
Jacht Crystal
Rodzaj rejsuTurystyczny
Trasa

Bora Bora – Maupiti – Kirimati (Wyspa Bożego Narodzenia) – Hawaje (2300 Mm)

Odwiedzane krajePolinezja Francuska, Hawaje (USA)
Kapitan / skipperMichał Palczyński
Liczba uczestników8
Wolne koje6
Cenanapisz do nas

To będzie prawdziwy oceaniczny rejs morski jachtem przez Pacyfik! Po opuszczeniu Bora Bora zatrzymamy się na chwilę na pobliskiej kameralnej Maupiti. Chwilę ponurkujemy na rafie pozwiedzamy okolicę i w drogę. Wypływamy na otwarty Pacyfik.

Nasz następny przystanek to wyspa Kirimati, lub jak kto woli Wyspa Bożego Narodzenia, która od Polinezji Francuskiej oddalona jest o 1100 Mm. Przeskok zajmie nam oko 8 dób żeglugi non stop. Kirimati jest największą z 33 wysp wchodzących w skład państwa Kiribati. Jest także największą wyspą koralową na świecie. Jest ona najdalej położoną na wschód wyspą na lewo od linii zmiany daty co oznacza, że jej mieszkańcy co roku jako pierwsi na świecie witają Nowy Rok.

Na wyspie znajduje się miejscowość Poland, która nazywa się tak na cześć Stanisława Pełczyńskiego, który pomógł mieszkańcom w nawadnianiu plantacji. Oprócz wioski Poland znajdują się tu też osady o nazwie London, Paris i Banana  . Na wysepce pewnie zabwimy w około 5 dni i płyniemy dalej.

Znowu 8 dni żeglugi przez Ocean Spokojny i docieramy na Hawaje, a konkretnie na wyspę Hawai. Jest to największa wyspa USA i trzecia największa wyspa Polinezji (za Nową Zelandią). Na pewno poświęcimy kilka dni, żeby ją eksplorować. Serdecznie zapraszamy na ten oceaniczny rejs po Pacyfiku!


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Telefon601274705
Emailinfo@skiff.pl
Strona wwwhttps://skiff.pl/rejsy/rejs-na-hawaje/
Użytkownik
TYP: a2