TYP: a1

Rejs Fiordy norweskie: Bergen - Alesund

Rejs Fiordy norweskie: Bergen - Alesund
Data 2018-07-14 - 2018-07-21
Jacht Bara Bara - stalowa, oceaniczna jednostka typu Bruceo
Rodzaj rejsuStażowy
TrasaBergen - Sognefjord (lodowiec Jostedal ) - Floro - Maloy - Alesund
Odwiedzane krajeNorwegia
Kapitan / skipperMateusz Ćwikliński
Liczba uczestników12
Wolne koje5
Cena950
Cena 950 PLN obejmuje opłatę kojową, szkolenie żeglarskie, opiekę kapitana, ubezpieczenie jachtu, gaz do kuchenki.

Cena nie obejmuje płaty PPP (paliwo, portowe opłaty, prowiant) 300 PLN, dojazdu i powrotu do miejsca zaokrętowania, indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW (ok. 50zł), zwiedzania i biletów wstępu do atrakcji turystycznych na lądzie

Aby w całej okazałości dostrzec majestat stromych gór Sognefjord, wznoszących się ponad taflą wody, najlepiej znaleźć się na pokładzie jachtu.
Rozpoczniemy w mieście leżącym u stóp siedmiu wzgórz – Bergen, dalej pożeglujemy, wzdłuż drugiego co do wielkości fiordu świata, Sognefjord liczącym aż 204 km długości aby dotrzeć do zalegającego na zboczach gór, wpadającego do fiordu jęzora lodowca Jostedal. Woda we fiordzie, za sprawą topniejących lodowców ma bajecznie szmaragdowy kolor a cudownie czyste powietrze pozwala oddychać „pełną piersią”.

W krajobraz Sognefjordu wpisują się także maleńkie, idylliczne osady położone wzdłuż fiordów, do których dotrzeć można tylko od strony wody…a dookoła tylko cisza i doskonale stworzony, mieniący się niezliczoną ilością odcieni zieleni, obraz otaczającej nas przyrody.

Ten niezwykły rejs zakończymy w Alesund, mieście leżącym na wyspach otoczonych oczywiście fiordami:) Króluje nad nim góra Aksla, na którą warto się wspiąć, aby zobaczyć z innej perspektywy tę malowniczą okolicę.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Telefon0048514809099
Emailrejsy@navigareyc.pl
Strona wwwhttp://navigareyc.pl/rejs/bergen-alesund-300mm-14-07-21-07-2018/
Użytkownik
TYP: a2