TYP: a1

II Sardynia-Korsyka 08-2019

II Sardynia-Korsyka 08-2019
Data 2019-08-17 - 2019-08-24
Jacht Cyklades / Cyclades 50.5
Rodzaj rejsuTurystyczny
Trasa

Portisco - Korsyka - Portisco

Odwiedzane krajeSardynia-Włochy, Korsyka-Francja
Kapitan / skipperJanusz Płodzień
Liczba uczestników12
Wolne koje6
Cena2200

Opis rejsu:

II Sardynia-Korsyka 2019

 

Termin: od 17 do 24-08.2019 (7 dni) - (jeśli termin nie jest dobry to napisz do mnie na priv)

Zapraszam na rejs w jedno z najlepszych miejsc do żeglowania w Europie!  Ciepłe morze, niezapomniane widoki, najpiękniejsze plaże na świecie oraz mocne zachodnie wiatry - tego możemy się spodziewać podczas sierpniowego rejsu po Sardynii i Korsyce. W planie postoje zarówno w popularnych, gwarnych portach, takich jak La Maddalena, Bonifacio czy Porto Cervo, jak i w małych i ustronnych zatoczkach na Budelli i Lavezzi. Istnieje możliwość zorganizowania wycieczek rowerowych, bądź skuterami po odwiedzanych portach i okolicach. Dla chętnych również wędkowanie!  W czasie rejsu nie zapomnimy o tak ważnym aspekcie, jak lokalna kuchnia - spróbujemy typowych potraw kuchni śródziemnomorskiej i znakomitego lokalnego wina. To, jakie miejsca odwiedzimy, zależy od warunków atmosferycznych, ale także od tego, jakim kierunkiem będzie zainteresowana załoga. Osoby zainteresowane szkoleniem żeglarskim na pewno będą mogły skorzystać z wiedzy i doświadczenia kapitana, który bardzo chętnie podzieli się z nimi swoją pasją. Wystawiamy opinię z rejsu!

Cena i warunki płatności:

 

Cena kojowego wynosi: 1900 do 2300,00 zł/osoba. ( cena ostateczna uzależniona od ilości uczestników, a co za tym idzie od wielkości i jakości jachtu) 

Cena rejsu zawiera: koję na jachcie, usługi skippera, pościel i ręczniki, ponton z silnikiem, elementy szkolenia żeglarskiego.

Cena rejsu nie zawiera: wyżywienia, lotów, dojazdu i odjazdu do mariny, paliwa do jachtu / silnika przyczepnego, opłat portowych, sprzątania po rejsie, wstępów do atrakcji, wydatków własnych. Na powyższe składka do kasy jachtowej w wysokości około 150/170 EUR/osobę/tydzień, rozliczana po rejsie. Skipper pozostaje na utrzymaniu załogi. 

Harmonogram płatności:

·         50% (1000zł.) – w dniu rezerwacji online (data wpłaty decyduje o uczestnictwie lub nie w rejsie) proszę o szybkie wpłaty, abym mógł wyczarterować jacht w dobrej cenie, muszę zauważyć że ten termin to szczyt sezonu i popyt na jachty jest ogromny, ceny czarterów już rosną co dzień.

·         50% – 5 tygodni do rozpoczęcia

 

CALA DI VOLPE
Zatoka leżącą niedaleko Portisco. W sam raz na pierwszą kąpiel w morzu. Na wielkich bojach stoją wielkie jachty motorowe, małe jachty stoją głębiej w zatoce, bliżej hotelu Cala di Volpe. W lato w hotelu odbywają się imprezy możnych tego świata, na przykład koncert Stinga lub Eltona Johna.

CAPRERA
To już część Archipelagu La Maddalena. Wyspa Caprera jest połączona z wyspą La Maddalena krótkim i dosyć wąskim mostem. Wyspa Caprera jest częścią parku narodowego, po którym można jeździć na rowerze, chodzić po wytyczonych szlakach i kąpać się na wybranych plażach. Można też wspiąć się na najwyższe szczyty takie jak: Monte Teialone czy Poggio Stefano i obejrzeć panoramę całego archipelagu. Koniecznie trzeba zobaczyć plaże Cala Coticcio we wschodniej części wyspy oraz plaże Cala Portese, Porto Palma czy Cala Napoletana, Cala Serena i Cala Caprese. Wyspę polecamy zwiedzać rowerami i sugerujemy pojechać do domu Garibaldiegi, gdzie mieści się muzeum tego włoskiego bohatera narodowego.

LAVEZZI
Piękna, skalista wyspa z niebywale pięknymi plażami. Trudne podejście na kotwicowisko, mnóstwo skał podwodnych, konieczna obserwacja dna z dziobu. Trudy podejścia wynagradzają widoki i możliwości nurkowe. Jedna z najsłynniejszych kotwicowisk na Morzu Śródziemnym. Do zobaczenia cmentarz i pomnik postawiony pamięci ofiar francuskiej fregaty „Similante”, która zatonęła w ciężkim sztormie w 1855 roku.

BONIFACIO
Bonifacio urzeka od samego początku. Podejście do portu jest ukryte wśród pionowo spadających do wody białych klifów. Po wykonaniu zwrotu w prawo otwiera się widok na tętniący życiem port. Mimo tysięcy turystów w szczycie sezonu miasto każdego przekonuje swoimi walorami. Piękne widoki, bardzo dobre restauracje, cytadela, czy wspaniale położony cmentarz to atrakcje, które trzeba „zaliczyć”. Z górnego miasta widać piękne zachody słońca. A dla amatorów kąpieli polecamy plaże położone u stóp klifów.

AJACCIO
Miasto położone na końcu zatoki. Miasto nierozerwalnie związane z Napoleonem. Można zwiedzić rodziny dom Cesarza oraz jego Muzeum. Stare Miasto ma korzenie genueńskie. Jest to labirynt wąskich uliczek, placyków. Liczne restauracje i kawiarnie.

PROPRIANO
Sympatyczne miasteczko położone po drodze z Bonifacio do Ajaccio. Dobra marina z pełnym serwisem.

BAIA DI FIGARI
Długa na 2 mile morskie zatoka, która zapewnia dobre osłonięcie od większości wiatrów. Wejście dosyć trudne. Na końcu zatoki kilka restauracji, w których można zjeść kolację. Transport na ląd za pomocą pontonu.

SANTA TERESA DI GALLURA
Miasteczko położone na północy Sardynii tylko godzinę żeglugi od Bonifacio. Port jest pełen restauracji, a w okolicy czekają liczne atrakcje dla turystów. Można zobaczyć drzewa korkowe i nuraghi z dawnych czasów. W restauracjach owoce morza.

POLTU QUATU/CANNIGIONE
Poltu Quatu leży w małym fiordzie otoczonym skalistymi zboczami. Pobliskie wzniesienia pokryte są rozmarynem i mirtem. Stara wioska rybacka przekształcona w maleńki wakacyjny kurort. Bardzo sympatyczna atmosfera. Alternatywnie można popłynąć do Cannigione. Powodem może być absolutnie nieziemska restauracja Tavola Azzura. Konieczna rezerwacja stolika!!!

 

 

 


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Osoba kontaktowaJanusz Płodzień
Telefon502208631
Emailjanuszdep@gmail.com
Użytkownik
TYP: a2