Mucha mistrzem Świata

poniedziałek, 11 czerwca 2012
Informacja prasowa
W rozgrywanych w Myśliborzu Motorowodnych Mistrzostwach Świata klasy T-550, reprezentujący klub KS Posnania Poznań, Marcin Mucha wywalczył dla Polski złoty medal! Nasz reprezentant uzyskał łącznie 1100 punktów. „Srebro” zawisło na piersi znakomicie spisującego się Rosjanina Uspinora Konstantina, który gromadząc łącznie tyle samo punktów co Marcin, przegrał gorszym czasem. Trzecie miejsce i brązowy medal dla Estończyka Komisaara Aivara (620 pkt.).

Walkę o trzecie miejsce przegrał o jeden punkt klubowy kolega Marcina (KS Posnania Poznań) Marcin Gembiak. Największym zaskoczeniem było zajęcie dopiero 10 miejsca przez broniącego tytułu z ubiegłego roku Alexeia Bychkova. Pozostali reprezentanci zajmowali kolejno następujące miejsca:

5. Krzysztof Śniadecki z ŻTMS Baszta Żnin
12. Maria Lech z Poznańskiego Klubu Motorowodnego LOK
15. Aneta Nogaj z ŻTMS Baszta Żnin
18. Kasjan Sobkowski z klubu Hals Chodzież

W Mistrzostwach Europy klasy O-500 Tadeusz Haręza z KM "Team Haręza" Żnin zdobył srebrny medal. Dzięki temu, że 3 razy był drugi, z dorobkiem 900 pkt. nie musiał startować w czwartym biegu. Podobną sytuację miał Havas Attila, który trzy razy był pierwszy, zdobywając 1200 pkt. W ostatnim biegu trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył z 738 pkt. Robert Hencz.