Duży sukces Polaków podczas Mistrzostw Europy w windsurfingu

piątek, 2 marca 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie

Źródło: centrumzeglarskie.pl
Zakończyły się już Mistrzostwa Europy w windsurfingu klasie RSX, które odbywały się w Funchal na Maderze. Zawody zdominowane były przez Polaków, którzy niejednokrotnie zdeklasowali przeciwników. Wysokie 8 miejsce zajęła nasza zawodniczka Hanna Zembrzuska. Złotym medalistą został Przemysław Miarczyński, brąz zdobył Piotr Myszka.

Czwartkowe starty medalowe, w których miało wziąć udział pierwszych 10 zawodników zostały odwołane z powodu zbyt małego wiatru. Wyniki końcowe podane są po 10 wyścigach dla mężczyzn i 11 dla kobiet.

Dla żeglarzy z KS Centrum Żeglarskie były to pierwsze tak duże i ważne zawody dla seniorów, tym bardziej cieszy ich dobra forma. Hania zajęła wysokie 8 miejsce, na 30 startujących pań. Warto także dodać, że jako jedna z 7 ma poniżej 21 lat, a wśród nich uplasowała się na drugim miejscu. Janek zajął pozycję 42 na 53 zawodników. Mężczyzn poniżej 21 roku życia było 17.

Mistrzostwa Europy w windsurfingu w klasie RSX trwały od 23 lutego do 1 marca.